SEO kısaca “Search Engine Optimization adı verilir.” İngilizce olarak Search Engine Optimization kelimesini içerek ve Türkçe açıklaması; Arama Motoru Optimizasyonu anlamını ifade eden; Kısaltması ise SEO veya AMO olarak bilinen bir terimlerdir. Arama Motoru Optimizasyonlarının en önemli temel amacı; web sitelerinin istenilmiş olan hedef kelimeler üzerinde Google arama motoru veya diğer arama motorları üzerinde üst sıralara çıkmasını sağlamak; böylece ürünleri ve hizmetleri tanıtan siteleri istenilmiş olan kitleye ulaştırarak sitemizin de hedefine ulaşmasını sağlamaktır.

SEO’nun Türkçe karşılığı (Arama Motoru Optimizasyonu) en fazla google arama motorun üzerinde popüler olmasıyla bilinir. Düzenli bir çalışmayla hedef kelimeler üzerindegoogle’da 1. sayfaya gelmek mümkün olabilmektedir. SEO danışmanı veya uzmanları sitenizi veya sitelerinizi Google kurallarına uygun olarak optimize eder ve hedef kelimelerinizde yükselebilmenizi sağlayarak siteniz ve Google aracılığı ile müşteriportföyü edinmenizi sağlamaktadır.

Profesyonel bir çalışma sonucuyla birlikte artan hit ile birlikte müşteri potansiyelinin sizlere ve satışlarınızıartmasında önemli rol oynayacaktır. Google optimizasyon ve Adwords için en etkili reklam biçimi olarak diyebilmemiz mümkündür. Hiç bir reklam modelinin size google arama motoru optimizasyonu ve Adwords kazançları kadar geri dönüş sağlamamaktadır. Özellikle Google üzerinde ilk sayfa üzerinde yer almak, hemen, hemen her site sahibinin arzulamış olduğu en büyük tutkudur diyebiliriz.

Siz değerli müşterilerimiz de SEO hizmeti alarak web sitenizi arama motorların dostu yapabilir, ve ya sitenizin hit alabilmesini sağlaya bilecek konuma gelebilirsiniz. Yalnız bu işlemleri yaparken dikkat etmeniz gereken önemli konuların olduğunu unutmamak gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken en öneml, hususlardan bir tanesi piyasada her önüne gelen kişinin ilk sayfaya çıkabilirsiniz vaatlerine kanmamak olacaktır. Sektörü kullanarak birçok kişinin parasını çarpan ve dolandıran pek çok kişi ve kişiler ne yazık ki vardır.

Dikkat Etmeniz Gereken Konular

  • İnternetten sizin ulaşmış olduğunuz veya size ulaşan SEO hizmeti alacağınız firma veya firmaların Google üzerinde yer alan ilk sayfa referansları en önemli konu olmalıdır. Referansların gerçeklilik taşıyıp taşımadığını sorgulamak veteyid etmek gerekir. En azından sizi etkilemiş olan birkaç referansı arayarak doğruluk payını öğrenebilirsiniz.
  • Hizmet alacağınız seo şirketi veya şirketlerininresmi sitelerinin anahtar kelimeleri üzerindeminumum 5 ile 10 arası kaliteli kelimeler üzerinde google’da ilk sayfada olup olmadıkları da önemli ikinci konudur. Nedeni, kendi sitesini ilk sayfaya sokamayan bir site, başkasının sitesini nasıl 1.nci sayfaya yerleştirebilir mantığını da unutmayın.
  • Google ilk sayfa garantisi veren firma veya firmalardan sözleşme örneklerini isteyerek hukuk danışmanınız varsa danışmana yoksa bir avukata göstermenizde fayda olacağını belirtmek isteriz.